top of page
  • Zdjęcie autoraFundacja WADERA

Handlarze ludźmi i pedofile przenoszą się do świata gier online

Udało nam się odnaleźć młodą kobietę w miejscu, w którym na pewno sama nie chciała się znaleźć. Ten dramatyczny przypadek podkreśla pilną potrzebę uwagi i rozwagi w kontaktach online, szczególnie wśród młodzieży, bo czyhają na nich pedofile i handlarze ludźmi.Historia zaginionej kobiety zaczyna się typowo.

Podobnie jak wielu innych młodych ludzi, uwielbiała spędzać czas grając na X-Boxie. Uczestnictwo w grach online stworzyło dla niej świat, w którym czuła się akceptowana i rozumiana. Tam poznała dwóch – rzekomych – rówieśników, którzy stopniowo zdobywali jej zaufanie. Oferując pracę sprzątaczki w odległym hotelu niedaleko Hamburga, przekonali ją, że znajdzie tam lepsze życie. Mimo sprzeciwu rodziców, zdecydowała się na tę podróż, przekonana, że ci nowi przyjaciele z gier nie zrobią jej żadnej krzywdy.

Po pierwszej wypłacie miała zadzwonić do domu, jednak telefon milczał. Wtedy rodzice zwrócili się o pomoc do Fundacji Wadera. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu wolontariuszy i współpracy z policją w Hamburgu, udało się zlokalizować rumuńskiego handlarza. Okazało się, że dziewczyna została sprzedana, odurzona narkotykami, pobita i zmuszona do prostytucji. Choć przetrwała te straszne przeżycia, jej życie rozpadło się na kawałki.


Analiza urządzeń elektronicznych zaginionej dziewczyny ujawniła, że do komunikacji używała aplikacji Discord. Jest to platforma, której uczestników nie można w łatwy sposób namierzyć. Przestępcy doskonale zdają sobie sprawę z takich możliwości i wykorzystują je, aby zaplątać w sidła nowe ofiary. Handlarze ludźmi, pedofile i dilerzy narkotyków już nie polegają na łatwo namierzalnych telefonach komórkowych, ale bezlitośnie wtargnęli do wirtualnego świata graczy komputerowych.

Fundacja Wadera pragnie zaznaczyć, że celem tej informacji nie jest krytyka gier i komunikatorów internetowych. Organizacja chce przede wszystkim przekazać, że należy być ostrożnym i uważnym, zwłaszcza w kontaktach online. Ważne jest, aby młodzi ludzie oraz ich rodzice zdawali sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu.

Fundacja Wadera podejmuje działania mające na celu informowanie i edukowanie społeczeństwa na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz ryzyka związanego z kontaktami online. Organizacja współpracuje z instytucjami publicznymi, środowiskiem edukacyjnym i rodzicami, aby podnieść świadomość i zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży.

34 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page